Teniški novi zvezdnik -18-letni Alcaraz je zmagal in se zapisal v zgodovino!

Zgodovina prič!

Zgodaj zjutraj 4. aprila po pekinškem času je 18-letni Alcalás izbruhnil, ko je v prvem nizu zaostal z 1-4, dobil 9 od naslednjih 10 menjav, premagal Rude s 7-5, 6-4, in zmagal na prvi tekmi sezone.Druga krona, tretja krona v karieri.To je Alcarazov prvi Masters naslov v karieri in tretji najmlajši prvak Masters v zgodovini.Ob tem je Alcaraz podrl Đokovićev rekord in postal najmlajši prvak v zgodovini iger v Miamiju!
tennis -1

Od nove sezone je Alcaraz izgubil le dve tekmi na Odprtem prvenstvu Avstralije in Indy Mastersu, izgubil pa je z Berrettinijem, drugouvrščenim, in Nadalom, enim od velikih treh.V preostalih tekmah je Alcaraz premagal Tsitsipasa, Berrettinija, Aguta, Norrieja, Monfilsa, Hulkaca, Schwarzmana, Fogninija, Kežmanovića in tako naprej.Ni čudno, da je Nadal dejal: »Alcaraz je že eden izmed najboljših igralcev, je zelo vsestranski, ima zelo agresiven napad in tesno obrambo.Ne preseneča me, da bo naredil še kaj.“Nadalove pripombe so bile podane pred dvema tednoma po dvoboju v treh nizih med Nadalom in Alcalásom.Na tisti tekmi je Alcalás povzročil Nadalu veliko težav, pri ključnih točkah je imel le eno točko.Majhna nihanja so samo izgubila igro.Čeprav je zamudil finale na Indy Mastersu, je Alcaraz vseeno ustvaril najboljši zapis v svoji karieri na Mastersu.

tennis -2

Ob prihodu na Miami Masters je Alcalás še naprej divjal.Alcalás je premagal Vsovića, Čiliča, Tsitsipasa, Kežmanovića in Hulkača in se prvič uvrstil v finale Mastersa.V finalu je bil ob Ruddu, ki se je prav tako prvič uvrstil v finale Mastersa, tudi z velikim srcem, kot je bil Alcaraz, neizogibno malce živčen in je v prvem nizu zaostal z 1-5.Alcaraz, ki se je postopoma prilagajal vzdušju finala, je začel protinapad in tri zaporedne igre izenačil.Ob koncu niza je Alcaraz pretrgal pas in prvi niz dobil z vodstvom 7-5.V drugem nizu je Alcaras na začetku seje vzpostavil brejk prednosti in zapečatil zmago s 6-4.2-0, ko je Alcaraz zaostajal 1-4, je zmagal 9 od naslednjih 10 iger in premagal Rudeja.18-letni Alcaraz je pri 19 letih podrl Đokovićev rekord zmage na Mastersu v Miamiju in postal najmlajši prvak turnirja v Miamiju!

tennis -3

Alcaraz in trener Ferrero, ki se je ravnokar ukvarjal z očetovim pogrebom, sta se v trenutku zmage v prvenstvu dolgo objela, da bi proslavljala zmago.Od lanskega četrtfinala US Open do prvega Masters prvenstva je Alcaraz dosegel takšen dosežek v samo pol leta in postal najbolj pričakovana generacija po 00-ih v moškem tenisu.Alcaraz je s tem prvenstvom dosegel visoko 11. mesto v karieri, le korak od prvega vstopa med prvih deset.

tennis -4

Tokrat je Miami osvojil prvenstvo, s čimer je Alcalás postal tretji najmlajši igralec, ki je osvojil naslov Masters, poleg Zhanga Depeija in Nadala.Alcalás je bil nad tem tako navdušen, da si je začel prizadevati za večje cilje: »Ni besed, s katerimi bi opisal, kako se trenutno počutim, a osvojitev mojega prvega naslova Masters v Miamiju je tako posebna.Zelo sem vesel te zmage. Letošnji cilj je bil osvojiti 500 in uspelo mi je.Naslednja stvar, ki jo morate storiti, je zmagati na tem Mastersu.Upajmo, da so glavni naslednji."

Če želite postati bolj profesionalni teniški igralec, kot je Alcalas, lahko poskusite siboasistrelski stroj za trening tenisa,stroj za vadbo tenisabi vam najbolj pomagal pri treningu tenisa.

Čas objave: 15. april 2022